کد خبر: 419

تاریخ انتشار: اسفند ۲۳, ۱۳۹۵

زیر ساخت پزشک خانواده فراهم نشده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: واقعیت آن است که اجرای سیستم پزشک خانواده در استان فارس محدودیت‌هایی را برای مردم ایجاد کرد که همین امر موجب نارضایتی‌های زیادی برای مردم استان شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت، در این سیستم افراد باید ساعت مشخصی را به پزشک خانواده مراجعه کنند، یا به […]

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: واقعیت آن است که اجرای سیستم پزشک خانواده در استان فارس محدودیت‌هایی را برای مردم ایجاد کرد که همین امر موجب نارضایتی‌های زیادی برای مردم استان شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت، در این سیستم افراد باید ساعت مشخصی را به پزشک خانواده مراجعه کنند، یا به پزشکی که سیستم برایشان تعیین کرده مراجعه کنند؛خارج از آن، باید برای درمان خود ویزیت را به‌صورت آزاد پرداخت کنند. به‌عنوان مثال اگر فردی در ۱۰کیلومتری پزشک خانواده خود قرار داشت و دچار بیماری می‌شد نمی‌توانست به پزشک دیگری مراجعه کند. اگرچه وزیر بهداشت اصرار زیادی برای اجرای سیستم ارجاع در استان فارس داشتند اما واقعیت آن است که نتوانستند زیرساخت‌ها و منابع مالی آن را به‌درستی فراهم کنند؛ در ابتدا تبلیغاتی برای اجرای این طرح صورت گرفت زیرا منابع مالی برای آن مهیا بود که در نیمه راه پزشکان نیز از عدم‌پرداخت مطالبات‌شان اظهار نارضایتی کردند.

Likes(0)Dislikes(0)
برچسب ها : ,
ارسال دیدگاه