کد خبر: 448

تاریخ انتشار: فروردین ۲, ۱۳۹۶

اولین‌های جراحی هر استان در سالی که گذشت

به گزارش ایسنا، در سال ۹۵ بیمارستان کودکان امام حسین ( ع) قزوین موفق شد تا کیست تخمدان چپ یک دختربچه دو ساله را به روش لاپاراسکوپی مورد جراحی قرار دهد که خوشبختانه این جراحی با موفقیت انجام شد. گفتنی است که این عمل جراحی برای نخستین بار در استان قزوین انجام شده است. ۱۸ […]

به گزارش ایسنا، در سال ۹۵ بیمارستان کودکان امام حسین ( ع) قزوین موفق شد تا کیست تخمدان چپ یک دختربچه دو ساله را به روش لاپاراسکوپی مورد جراحی قرار دهد که خوشبختانه این جراحی با موفقیت انجام شد.

گفتنی است که این عمل جراحی برای نخستین بار در استان قزوین انجام شده است.

۱۸ آبان ماه ۹۵ نیز عمل جراحی پیوند شریان دست برای اولین بار در سقز با موفقیت انجام شد.

همچنین در ساعت ۸:۱۴ صبح ۱۹ آبان ماه ۹۵، تیم جراحی بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) کاشمر برای نخستین بار توانست عمل جراحی مغز را با موفقیت انجام دهد.

در ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۵ نیز عمل جراحی موفقیت آمیز تومورمغزی دربیمارستان خاتم الانبیاء (ص) میانه انجام شد و تومور با موفقیت توسط تیم جراحی خارج شد.

اولین عمل جراحی صرع در کشور با کمک الکترودگذاری

در چهارم آذر ماه سال گذشته هم با تلاش پزشکان، برای اولین بار عمل جراحی رزکسیون پانکراس در سقز کردستان با موفقیت انجام گرفت.

دو عمل جراحی مغز و اعصاب و کلیه هم برای اولین بار در سال ۹۵، در بیمارستان شهید چمران فردوس با موفقیت انجام شد.

 

انجام اولین عمل جراحی قلب در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج

سال ۹۵ نخستین عمل جراحی قلب هم با حضور تیم ۲۰ نفره جراحی قلب  در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج انجام شد.

اولین عمل جراحی دیسک کمر در بیمارستان سینا با موفقیت انجام شد

همچنین در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت و ارتقاء شاخص‌های درمانی در بیمارستان‌ها، بیمارستان سینا با راه‌اندازی اتاق عمل جراحی اعصاب، موفق به انجام نخستین عمل جراحی مغز و اعصاب در قسمت ستون فقرات شدند.

سال ۹۵ برای اولین بار در شمال کشور انجام عمل جراحی برداشتن غده تیموس به روش بسته (کم تهاجمی) در بیمارستان روحانی بابل انجام شد.

انجام اولین عمل جراحی در بیمارستان سربیشه

اولین عمل جراحی در بیمارستان علی‌ابن‌ابیطالب سربیشه خراسان جنوبی بر روی یک کودک مبتلا به آپاندیست انجام شد.

بنابر اعلام روابط عمومی درمان وزارت بهداشت، در این زمینه دکتر شوکتی فرد، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سربیشه گفت: پیش از انجام این عمل جراحی، اعمال جراحی به صورت سراپایی و پاره وقت بود.

بیمارستان ۳۲ تختخوابی علی ابن ابیطالب سربیشه با زیربنای ۲ هزار و ۸۸۰ متر مربع بخش‌هایی همچون رادیولوژی، آزمایشگاه، اورژانس، اتاق عمل، بستری جراحی، بستری داخلی، زنان و اطفال دارد که تیر سال گذشته با هزینه بیش از ۷ میلیارد تومان راه اندازی شد.

انجام اولین عمل جراحی تنگ نخاع در قاین

برای اولین بار عمل جراحی تنگی کانال نخاع و سرخوردگی مهره‌های کمر در شهرستان قاین استان خراسان جنوبی انجام شد.

این عمل به مدت ۲ ساعت و نیم بر روی خانم ۶۲ ساله در بیمارستان شهداء قاین انجام شد.

همچنین انجام عمل جراحی ترومبوز آمبولی شریانی، برای اولین بار در بشرویه صورت گرفت.

اولین عمل جراحی موفق آنوریسم مغز در مرکز پزشکی بعثت سنندج انجام شد. همچنین اولین عمل جراحی در بیمارستان شهرستان سرایان با موفقیت به اتمام رسید.

عمل جراحی پروتزهیپ نیز در بیمارستان امام خمینی (ره) فریمان با موفقیت صورت گرفت.

همچنین پزشکان جراح متخصص دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به انجام عمل پیوند عصب انگشت دست شدند.

بر این اساس با تجهیز بیمارستان قائم (عج) مشهد به میکروسکوپ الکترونی و همچنین سرویس‌های جراحی دست، امکان پیوند عصب انگشت در این مرکز امکان‌پذیر شد.

عمل جراحی موفقیت آمیز تومور نخاعی توسط متخصص مغز و اعصاب نیشابوری

خانواده بیماری که پس از مدت‌ها با تشخیص دکتر انوری جراح مغز و اعصاب شاغل در بیمارستان ۲۲ بهمن بهبودی پیدا کرده بود از این پزشک متخصص و تیم درمانی بیمارستان تقدیر کرد.

عمل جراحی قلب پیشرفته بر روی نوجوان ۱۲ ساله با موفقیت در فسا انجام شد.

در این زمینه فوق تخصص جراحی قلب و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی فسا، گفت: عمل جراحی قلب ‍پیشرفته بر روی نوجوان ۱۲ ساله باعارضه قلبی مادرزادی در بیمارستان فوق تخصصی حضرت ولی عصر (عج) فسا انجام شد.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه